Průhonický zámek.Hostel Milánská, ubytování Praha, hostel v Praze, levné ubytování Praha.

Ubytovna Milánská logo
Ubytovna milánská    
  Rychlá objednávkaRychlá objednávka ubytování  
Ubytovna milánská Ubytovna milánská Ubytovna milánská
 

Objednávka ubytováníHostel Milánská Praha 10, vám nabízí levné ubytování. Přízemí hostelu Milánská je bezbarierové.

 
  Objednat  
Levné ubytování
Ubytování Milánská - hlavní strana
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytovna Milánská

Hostel v Praze      
Levné ubytování v Praze Levné ubytování v Praze

Hostel PrahaUbytovna Praha

Levné ubytování v Praze
     
 

Průhonický zámek

21.07.2010

Průhonický zámek

se od hostelu Milánská nachází do 10 minut jízdy autem, 1 hodinu a 20 minut pěšky turistickou trasou, za tu dobu ujdete k zámku 6,3 km hezkou krajinou. Najdete zde i Průhonický park, který je součástí UNESCO a pražské památkové rezervace o rozloze 250 hektarů. Park byl založen před 129 roky. V roce 1963 zde byla založena i Botanická zahrada Průhonice

O průhonickém zámku

Novorenesanční Průhonický zámek je známý především kvůli rozsáhlému zámeckému parku. Průhonický park založil roku 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva – Tarouca.
Park v současnosti představuje unikátní dílo vrcholného období přírodně krajinářského slohu v Evropě. Zároveň je mimořádně cennou dendrologickou sbírkou - arboretem s množstvím domácích a cizokrajných dřevin. Nejznámějším atraktivním druhem pěstovaným v Průhonickém parku je pěnišník – Rhododendron.
Zámecký park je již od dob svého založení velmi rozlehlý, rozkládá se na ploše přibližně 250 ha v krásném členitém údolí potoka Botiče a jeho přítoků. Porosty dřevin, skupiny stromů a keřů se střídají s volnými lučními plochami, s rybníky a potoky. Stezky průhonického parku měří celkem 40 km.
Zámek tvoří dominantu nejen v Průhonicích, ale i v okolní krajině. Průhonice se poprvé připomínají až v predikátu Zdislava a Oldřicha z Průhonic roku 1270, jasným důkazem jejich starší existence je nápis v kostelíku Narození Panny Marie z roku 1187.
O výstavbu nové tvrze se zasloužili páni z Říčan, kteří průhonický statek vlastnili do konce 14. století. Tehdy se Průhonice dostaly do rukou pražských měšťanů.
Za třicetileté války byl zámek zpustošen a v 18. století sloužil převážně k hospodářským účelům. Roku 1802 koupil průhonické sídlo hrabě Jan Nostic–Rhieneck, který nechal zchátralý zámek zrekonstruovat a klasicistně upravit.
Současná podoba sídla pochází z let 1892 – 1898 a proběhla ve stylu tzv. české renesance za majitele zámku hraběte Arnošta Emanuela Silva - Tarrouca (1858 - 1936). V roce 1920 vykoupil zámecký areál i výjimečný průhonický park stát. V roce 1954 vznikla v Průhonickém zámku geobotanická laboratoř.
V srpnu 2002 byl park poškozen povodní z rozvodněného Botiče, která strhla mosty a poškodila komunikace. Krátce po povodni poškodila park také silná vichřice. Interiéry zámku, zdobené freskami od Hanuše Schwaigera a plastikami od Celdy Kloučka, slouží účelům Botanického ústavu AV ČR a Botanickému oddělení Přírodovědeckého muzea při Národním muzeu v Praze a nejsou veřejnosti přístupné. Výjimkou jsou prostory, kde je instalována stálá expozice: pamětní síň zakladatele parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy.
Průhonický zámek je trojkřídlá pseudorenesanční patrová budova s hranolovou věží a nádvorními arkádami. K hlavní budově přiléhá pseudorenesanční tzv. Malý zámek vzniklý přestavbou pivovaru. Před vstupem stojí socha od J. Jiříkovského. V parku stojí také románský kostelík Narození Panny Marie z 12. století. V areálu zámku je možné vidět romantické stavby (Rybárna, Česká chalupa, romantická zřícenina Gloriet).

 Průhonický zámekPrůhonický zámekPrůhonický zámekPrůhonický zámekPrůhonický zámekPrůhonický zámekPrůhonický zámek  
 

« Zpět na seznam I hlavní strana »

 
Historie a památky Prahy Historie a památky Prahy Historie a památky Prahy
  Aktuálně Aktuální informace o dění v Praze  
     
     
  Hostel-Sun-Milanska-276.jpg

Hostel Sun Milánská Všechny pokoje označené písmenem "D" nebo jako hostel Milánská 2, jsou...

 
  Více  
     
  Hostel-Milanska-249.JPG

Hostel Milánská Rezervace pokojů a hotelových studií je možná e mailem

 
  Více  
     
  Pocasi-Praha-10-270.jpg

Počasí Praha 10
14.3.2024 Teplota měřena v areálu hostelu Milánská.
Aktuální...

 
  Více  
Ubytování v Praze
Levné ubytování Praha hlavní strana I pokoje I Hotelová studia I objednávka Kudy k nám I fotogalerie I ceník I kontakt
  Zobrazit mobilní verzi webu.
    Život dětem
Hostel v Praze  
  Hostel Sun - Milánská   |   Levné ubytování v Praze
Milánská 471/A   |   109 00 PRAHA 10   |  tel: 608364365
IČ: 1009760947 | napište nám  |  mapa stránek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Podrobnosti zde.

partneři


Google+